Nepodceňujte pojištění domácnosti

V dnešní době se daří kriminalitě a nebezpečí narůstá také kvůli nepředvídatelným živelným pohromám, ke kterým stále častěji dochází. Když vám například povodeň vezme nábytek, zničí elektroniku a odnese veškeré vaše cennosti, nikde se náhrady nedovoláte, pokud ovšem nemáte zřízené pojištění vybavení domácnosti. A nemusí to být jen povodeň, někdo vám může vykrást sklep nebo společné prostory domu a odnést šmahem vaše věci v hodnotě desítek tisíc korun – například váš nový kočárek nebo milované a poměrně drahé elektrokolo.

pojištění domácnosti

Pokud se necítíte úplně v bezpečí, nebo zkrátka jen chcete předejít zbytečným problémům s penězi, jsou řádky níže určené právě vám. Týkají se pojištění domácností.

Co všechno si můžete nechat pojistit?

Pojištění se vztahuje na domácí spotřebiče (TV, počítač, kuchyňské přístroje, atd.), vaše osobní věci (sportovní potřeby, kočárky, zdravotní pomůcky, atd.), ale také domácí mazlíčky (psi, kočky, morčata, apod.) a to v domácnosti nebo v garáži. Mnoho lidí má doma cennosti v podobě luxusních šperků, drahých kamenů, či cenných papírů. Také to mohou být starožitnosti nebo unikátní umělecké předměty, které mají obrovskou cenu. To vše se vyplatí pojistit.

Při jakých případech pokrývá pojištění škody a jaké jsou další výhody?

Jedná se o škody způsobené přírodními živly, jako je povodeň, požár nebo třeba vichřice. Dále pojištění kryje škody, které vznikly při nehodách, kdy například praskne kanalizační potrubí. A v neposlední řadě se jedná o vandalismus a vloupání. Ano, také proti zlodějům můžete vybavení své domácnosti pojistit.

Pokud máte sjednané pojištění, můžete také využít zdarma asistenční služby, které se vám mohou hodit v mnoha případech. Častým bývají právě zmíněné technická havárie nebo například zablokování dveří. Asistenční služba zajistí odbornou pomoc a v případě, že není možné, abyste kvůli pojistné události svou domácnost obývali, zorganizuje vám náhradní ubytování.

Existují ještě doplňkové produkty, které můžete využít. Patří mezi ně rozšířené asistenční služby, kam řadíme například právní asistenci. Je možné nechat si sjednat také IT nebo cykloasistenci a mezi hojně využívané služby patří pojištění občanské odpovědnosti.

Ceny a způsob sjednání pojištění domácnosti

Roční pojistné se u průměrné domácnosti pohybuje od cca 2500 Kč do 3500 Kč, nadstandardní pojištění je o trochu vyšší. Na přesný výpočet existuje pojištění domácnosti kalkulačka, která vám částku spočítá přesněji.

Výhodou je, že si můžete sjednat pojištění domácnosti online prostřednictvím webových stránek https://www.generali.cz/pojisteni/pojisteni-majetku/vybaveni-domacnosti. Jednoduše si sjednáte schůzku na jedné z mnoha poboček a detaily doladíte s odborníkem přímo na místě.