Ve fondu DRFG Davida Rusňáka převládají komerční nemovitosti

Investiční skupina DRFG Davida Rusňáka nabízí řadu investiční příležitostí, mezi které patří dluhopisy, ale také nemovitostní fond. CZECH REAL ESTATE INVESTMENT FUND má ve své správě aktuálně dvacet komerčních objektů. Jsou to především nákupní zóny nebo samostatné obchody, které se nacházejí ve středně velkých městech rozesetých po celé České republice, kde nemají velkou konkurenci.

david rusňák

Tato strategie přesně odpovídá cílům nemovitostního fondu DRFG, jenž se díky diverzifikací portfolia zaměřeného především na maloobchod, a tou je dlouhodobá stabilita. Strategie se daří naplňovat právě díky zamření na komerční nemovitosti, které mají v nájmu maloobchodní řetězce, které jsou hospodářským výkyvům dobře odolné. Ukázalo se to už v období ekonomické krize v roce 2008, kdy mnohým retailovým značkám dokonce rostly obraty i zisky, protože prodej potravin nebo zboží běžné spotřeby neklesá ani v dobách ekonomického zpomalení.

Fondy DRFG dobře odolávají ekonomickému zpomalení

Řada investorů si často klade otázku, jestli je lepší investovat přímo do bytu či domu, nebo raději zvolit podílové fondy? Investice do nemovitostních fondů má bez diskuzí několik velkých výhod. Riziko, že si vyberete špatnou nemovitost, je v případě fondu nižší, o výběr se totiž starají profesionálové, a navíc je investice rozprostřena do více nemovitostí. Fond také investorům šetří čas, nemusejí se totiž zabývat hledáním nájemníků ani po nich spravovat byt.

Prostředky vložené do fondů investoři zhodnocují okamžitě a v horizontu několika měsíců si je také mohou vybrat a nemusejí se trápit se zdlouhavým a komplikovaným prodejem nemovitosti. Stabilní výnos poskytují investorům dlouhodobé nájemní smlouvy. Většina budov je obsazeno z více než 97 % silnými a na zdejším trhu etablovanými řetězci. Nájemní smlouvy jsou s nimi uzavírány v průměru na pět až deset let.