Nezvládá váš vysavač vyčistit koberce dokonale?

Máte koberce v celé domácnosti? Zamilovali jste si tuto podlahovou krytinu pro její vzhled, pocit útulnosti, tepla od nohou, a protože jsou příjemné na dotek? Vysáváte každý den a chcete, aby vydržely dlouho jako nové? Koberce jsou z hlediska čištění nejsložitějším druhem podlahových krytin. Udržet je krásné tak, jako když jste je koupili, dá zabrat. Co dělat, když už vysavač nestačí? 

Chyba není ve vašem vysavači

Přijde vám, že krásně syté barvy vašeho koberce pomalu mizí? Ztrácí vlákna svůj jas a barvy šednou? Příčinou je, že syté barvy jsou schované pod vrstvou prachu, který se v kobercích usazuje. Ptáte se, jak se může v kobercích usazovat prach, když je každý den vysáváte? Stačí se po něm projít a prach se zašlape až do vláken. Klasické domácí vysavače nejsou schopné čistit vlákna hloubkově, ale jen z povrchu. Do koberce se usazuje stále více prachu, který zakrývá jas barev. Čištění koberců od prachu je složitější, než by se mohlo na první pohled zdát. Kdybyste chtěli čistit koberce důkladně vysavačem, museli byste si koupit vysavač za několik desítek tisíc.

Čištění koberců

Jak ale zabránit usazování prachu

Usazování prachu ve struktuře vláken se zamezit nedá. Koberce se prostě čas od času musí hloubkově vyčistit, aby se opět ukázala jejich krása. Stačí zajít do drogerie a pořídit si jeden z prostředků na čištění, kterých jsou na trhu desítky. Čističe jsou ve formě gelů, pěn, roztoků nebo granulí. Všechny prostředky je zapotřebí kartáčem zapracovat až do struktury koberce, aby se dostaly do vláken a vyčistily je.

strojové čištění koberců

Když máte plochu místnosti několik desítek metrů čtverečních, zabere vám práce i několik hodin a je velmi namáhavá. Další možností je, že si pozvete domů profesionály na strojové čištění koberců. Čištění vás sice bude stát více peněz, ale vše bude bez starostí, s dokonalým výsledkem, bez dřiny a hotové za pár minut.

TIP: Pokud potřebujete vyčistit jen drobné skvrny od jídla nebo nápojů, stačí použít i vybavení, které máte běžně v domácnosti. Více se dozvíte zde

Firmy se nemusíte bát! Když správně vyberete!

V každém kraji se dají najít specializované společnosti na úklid a čištění koberců. Jak mezi nimi vybrat tu správnou? Základním kritériem je kvalita techniky a strojů, které se k čištění využívají. Dále jsou důležité zkušenosti firmy a také hodnocení od zákazníků. Pokud chcete vědět, jak vypadá skutečný specialista v oblasti, stačí navštívit uklidplecity.cz.