Podle Davida Rusňáka jsou nemovitosti oblíbeným investičním nástrojem

Nemovitosti jsou pro české investory velmi oblíbeným investičním nástrojem. Jedná se především o konzervativní a bezpečný typ investic. Právě z toho důvodu založila investiční skupina DRFG nemovitostní fond Czech Real Estate Investment Fund, který obsahuje zejména komerční dluhopisy se zajímavým výnosem.

Nemovitosti ve fondu neustále přibývají

Za první rok provozu se podařilo zakoupit do fondu nemovitosti v hodnotě 963 milionů korun. Čistý výnos se pohybuje kolem 4 až 5 % p.a. Původně byl cílen pouze na kvalifikované investory, ale po změnách v zákoně se hranice minimální investice snížila.

Díky tomu získala DRFG povolení ČNB nabízet investování i retailové klientele. Za účelem zpřístupnění fondu ještě širší veřejnosti probíhá jednání o snížení minimálního vkladu z 10 000 korun na mnohem nižší částku. Pravidelným vkladům retailové klientely by pak již nic nebránilo.

Divize DRFG Real Estate prodělala významné změny

Investiční skupina Davida Rusňáka významně investovala do softwarové základny. Tuto investici nazývá BMI – Building Information Modeling. Považuje ji za malou průmyslovou revoluci v projektování a správě staveb. Cílem je být připraven na velké průmyslovo-technologické projekty i office parky a poskytovat služby na stejné úrovni, jako velké mezinárodní společnosti.

Druhou významnou změnou je investice do personálu. Cílem bylo začlenění společnosti A PLUS do systému divize Real Estate Davida Rusňáka.

Investování do dluhopisových fondů

Dluhopisové fondy jsou také konzervativním typem investic. DRFG nabízí dluhopisy jako investici do diverzifikovaných projektů napříč skupinou, zhodnocení se zde pohybuje kolem 5,5 % p.a. až 7,5 % p.a. a dluhopisy Telco, prostřednictvím kterých lze investovat do telekomunikačních sítí. Jejich výnos je kolem 4,5 % p.a. až 6,5 % p.a.

Klienti skupiny Davida Rusňáka mohou také investovat do lékárenství, energetiky a financí. Počet zájemců o tento typ investování výrazně vzrostl a DRFG se také zvýšila tuzemská i zahraniční klientela. Investovaná částka dokonce vzrostla až o desítky procent.