Rusňákova DRFG staví logistické haly ve Wroclavi s významným evropským developerem Frontier

Investiční skupina DRFG rozšiřuje svoje aktivity i do sousedního Polska. Aktuálně se zaměřuje na projekty ve Wroclavi.

Rusňákova DRFG zahájila strategickou investiční spolupráci v Polsku

Úspěšné fondy Czech Development Fund SICAV a Czech Real Estate Investment Fund nejsou jedinými pilíři investiční strategie DRFG. V roce 2022 brněnská skupina, kterou založil podnikatel David Rusňák, začala intenzivně rozšiřovat svoje aktivity rovněž do zahraničí, konkrétně do Polska.

A to prostřednictvím spolupráce s anglicko-polským developerem Frontier Estates. Ten se specializuje už více než 20 let na výstavbu komerčních nemovitostí. Už více než 20 let je buduje po celé Evropě.

Tyto dva subjekty se zaměřily ve vzájemné kooperaci na společné financování a development SBU (Small Business Units) nemovitostí v hlavních obchodních oblastech napříč sousedním Polskem.

To odpovídá firemní filosofii DRFG, která si zakládá na maximální transparentnosti. Primárně tak investuje do oborů, v nichž má požadované znalosti a podílí se na projektech, v nichž má možnost získat významný rozhodovací podíl. Současně jsou pro ni prioritou geograficky blízké lokality.

Expanze v Polsku má pokračovat i v dalších letech

Momentálně tak DRFG Davida Rusňáka ve spolupráci s Frontier buduje první projekt ve Wroclavi o velikosti bezmála 10 000 metrů čtverečních pronajímatelné plochy rozdělených do dvanácti jednotek, uvedl oficiálně pro média Jan Pelíšek, ředitel DRFG Polska.

Zatím ve fázi příprav jsou dva projekty v Poznani o celkové rozloze cca 8 000 metrů čtverečních a Zabrze s celkovou rozlohou 12 tisíc metrů čtverečních. Celková tržní hodnota všech těchto projektů by dle oficiální tiskové zprávy DRFG měla činit více než 30 milionů EUR.

Zároveň jsou v plánu i další tři projekty v Poznani, Gdaňsku a Varšavě s celkovou rozlohou 50 tisíc metrů čtverečních a celkovou tržní hodnotou ve výši téměř 60 milionů EUR.

Polský trh se tak pro Rusňákovu DRFG aktuálně jeví vysoce perspektivní. Ukazuje se jednak zájem ze strany samotných nájemců a nezanedbatelně pozitivním faktorem je i významně vyšší nájemné ve srovnání s velkými logistickými projekty.

Autor: Michal Pecka