Tipy, které se vám při stěhování mohou hodit

Když se rozhodnete přestěhovat do nového bydlení, čeká vás poměrně hodně práce. Stěhování je totiž náročné na fyzické i psychické síly. Pro správný průběh v den D musíte pečlivě plánovat i několik týdnů dopředu. Následující rady vám při stěhování mohou pomoci.

Svépomocí nebo se stěhovací společností?

Obě možnosti mají své výhody i nevýhody. Za stěhovací společnost musíte zaplatit, což je důvod, proč ji spousta lidí nevyužije. Náklady ale nemusí být tak vysoké, jak si myslíte. Navíc si můžete ušetřit celou řadu starostí. Stěhovací společnosti mohou dobře poradit, pomoci s balením nábytku, přenášet nábytek a další věci určené ke stěhování. Navíc jsou pojištěni, takže v případě poškození vašeho majetku, budete náležitě kompenzování. Je jen na vás, zda se rozhodnete této možnosti využít.

Nepotřebné pryč

Projděte si váš majetek. Možná najdete poškozené kusy nábytku, které se nevyplatí stěhovat. Zaměřte se také na to, které zařízení pravidelně využíváte, a které vám naopak zbytečně zaujímá prostor. Stejně tak ve své šatní skříni můžete vyřadit obnošené a nepotřebné oblečení. Čím méně toho budete stěhovat, tím méně bude celé stěhování náročné.

Připravte si balicí potřeby předem

Zajistěte si dostatek obalového materiálu. Můžete potřebovat papírové a plastové krabice, strečové fólie, lepicí pásku, nůžky apod. Toto všechno mějte připravené ještě předtím, než se pustíte do samotného balení, protože pak by vás mohlo zdržovat, že vám chybí, do čeho zabalit. Když se stane, že skutečně nemáte dostatek obalového materiálu, který můžete začít schraňovat měsíce předem, abyste ho nemuseli kupovat, můžete využít některých triků. Větší hrnce můžete použít jako nádobu, do které uskladníte některé předměty. Jakékoli krabice, nebo dokonce zásuvky nábytku mohou posloužit jako skladovací prostor.

Nekupujte do zásoby

Uklízecí prostředky, chemikálie, hygienické potřeby a prostředky kupujte s rozumem. Není nic nepříjemnějšího, než když se vám vylije šampon nebo nějaká chemikálie a poškodí stěhované věci. Vyplatí se je stěhovat zvlášť od věcí, které by se mohly poškodit (například v plastovém kbelíku nebo plastovém boxu).