Teplá podlaha je dostupný luxus: Jak na instalaci elektrického podlahového topení?

plovoucí podlahy Karlovy Vary

Chůze po studené podlaze není příjemná, a pokud navíc rádi chodíte naboso, máte pro instalaci podlahového topení další pádný důvod. Velmi žádoucí je především v koupelně, kde lze rozdíl mezi teplou vanou a studenou podlahou pocítit nejvíce. Elektrické podlahové vytápění se však samozřejmě hodí také do ostatních místností – jakmile si na něj zvyknete, jen těžko si bez něj dokážete představit život.

Nechte si systém vyprojektovat od odborníka

Podlaháři z řemeslnického cechu EKOMPLEX doporučují odborně zhotovený projekt. Pokud se systém rozhodnete realizovat „jen tak od oka“, hrozí, že špatně odhadnete výkon. V případě poddimenzovaného topení nebudete spokojeni s efektivitou (prostor se nevyhřeje) a naddimenzované topení vás zase zbytečně připraví o spoustu peněz za energie. 

Projektant přesně spočítá, jak výkonné elektrické topení potřebujete a zohlední platnou normu (ČSN 1264). V případě realizace ve starším domě navíc navrhne vhodnou technologii a případně i podlahovou krytinu s ohledem na co nejšetrnější zásah do stávajícího prostředí.

Podlaháři

Z čeho se elektrické podlahové topení skládá?

Systém elektrického vytápění může být sálavý, akumulační či poloakumulační. Vždy se skládá z izolačních materiálů, regulace, jističů, obvodových dilatačních pásů a spojovacích kabelů. A samozřejmě z topných prvků, které se liší dle typu podlahy. Může se jednat o topný kabel, topnou rohož, topnou fólii či podlahový elektrický konvektor.

Jaké elektrické topení pro plovoucí podlahu?

Odborníci na plovoucí podlahy Karlovy Vary radí následující: máte-li doma „plovoučky“, nechte si pod ně položit topné fólie. Jedná se o velmi tenký materiál (cca 0,4 mm), který produkuje sálavé teplo po celé ploše. Fólie jsou vhodné pro podlahy ze dřeva i laminátu.