Venkovní sauny – návrat k tradici

Chtěli byste mít na zahradě vlastní saunu? Jak na to? Hledáte spolehlivého partnera pro její návrh a výrobu? Jaké venkovní sauny nabízí značka Saunaproject?

Venkovní sauny
Venkovní sauny jsou oblíbenou dřevostavbou na dvůr i zahradu. Nejen, že mohou esteticky velmi dobře doplňovat vaši nemovitost, ale budou doslova oázou klidu a míru a místem odpočinku a regenerace. Získejte tak opravdu nevšední zážitek z romantického saunování uprostřed zahrady nebo na okraji okrasného jezírka. Ve vlastní venkovní sauně se můžete saunovat ve dne i v noci a zlepšit si tak své zdraví a rychle se zbavit stresu i bolesti.

Zpět ke kořenům

Venkovní sauny nejsou žádným moderním větříkem, který za pár let zase odvane. Tento typ lázní teplem je s námi již od nepaměti a nepřišel v posledních letech z Finska nebo jiné skandinávské země. Byl objeven tisíc let zpátky u mnoha národů jako jsou severoameričtí indiáni, Eskymáci, sibiřští domorodci i staří Slované. Nechte si tedy vytvořit venkovní saunu jako romantické zákoutí či estetický doplněk zahrady a především jako místo přirozené relaxace a oázy klidu a míru, kde si můžete odpočinout od každodenního stresu a nechat zregenerovat mysl i tělo.

Výhody pro zdraví

Jaké jsou zdravotní dopady saunování? Jaké jsou důvody pořízení venkovní sauny? Při pravidelném saunování se vám zlepší termoregulace organismu a začnou uvolňovat toxíny z těla. Dále se vám lépe prokrví končetiny, pokožka i orgány a v mozku se bude více uvolňovat endorfin známý také jako hormon štěstí. Saunováním tak získáte více pocitu štěstí, lepší náladu, uvolníte se od stresu, zlepší se příznaky deprese a utlumí bolest.

Pouze kvalitní dřevo

Venkovní sauny vyrábíme pouze z kvalitního dřeva. Pro interiér vlastní stavby máme na výběr několik dřevin. Především je to velmi oblíbený cedr typický svou charakteristickou vůní, dále kanadská borovice Hemlock, osika, skandinávský smrk nebo olše. Tyto materiály lze také kombinovat a doplnit saunovými doplňky. Lze tak vytvořit naprosto originální produkt, žádný tovární výrobek, ale unikátní prostředí klidu a relaxace.

Vysoká životnost

Venkovní sauny se snažíme navrhnout nejen jako vysoce estetický doplněk konkrétního exteriéru, ale také jako plně funkční stavbu s vysokou kvalitou provedení, maximální odolností proti nepříznivým povětrnostním vlivům a s co nejdelší životností. U všech staveb venkovní sauny tak používáme zesílené konstrukce i izolace a dřevostavbu zvenku opatříme speciálním silně odolným nátěrem, který bude saunu chránit proti větru, dešti i mrazu.

Líbí se vám představa venkovní sauny? Chcete se dozvědět více? Neváhejte a kontaktujte nás. Rádi vám sdělíme více informací a vytvoříme saunu přesně pro vás.