Upgrade pro vaši garáž, aneb vrata, která bude chtít i váš soused

Každý, kdo miluje své auto, věnuje jeho ochraně před vlivy počasí patřičnou péči. Pokud svému autu chcete dopřát dlouhý život, garáž je zejména v zimě naprostý základ. A základem a jakousi korunou dobré garáže jsou zase již zmíněná garážová vrata. Už kvůli kvalitnímu zabezpečení majetku a vašemu vlastnímu pohodlí je třeba při výběru garážových vrat dobře přemýšlet, jaký typ bude zrovna pro vás tím nejvhodnějším. Tuto problematiku si dnes společně probereme a představíme si možnosti, kterými svou garáž můžete patřičně vyšperkovat.

Sekční vrata pro fajnšmekry

Dávno odzvonilo namáhavé manuální práci, kdy si naši dědečkové při ručním otevírání širokých vrat lámali záda. Po vzoru západních motoristů si i našinci našli největší oblibu ve fenoménu, kterým jsou garážová vrata sekční. Na trhu je tento typ již několik dekád a upgrade jejich systému jede na plné obrátky, ať už mluvíme o různorodém designu, ale také pokročilých funkcích, o kterých se starším generacím ani nezdálo. Člověk si tak nyní může být bezpečně jist, že se mu dostane uspokojení i při těch nejspecifičtějších požadavcích.

Fólie a laky pro delší výdrž

Pomineme-li širokou nabídku barevných a materiálových provedení, dalším posunem ve vývojovým stupínkem garážových vrat jsou speciální fólie a lakované povrchy, které mají za úkol prodloužit vzhled a funkčnost povrchu. Zvýší se tak nejen celkový estetický dojem, ale také odolnost proti otěru, na který logicky sekční vrata kvůli časté manipulaci trpí. Tento typ ošetření se dá aplikovat i na již zabudovaná vrata a samozřejmě hned nemusíte investovat do nových.

Na co se zaměřit

Dobrá sekční garážová vrata poznáte zejména díky kvalitnímu těsnění, informujte se tedy u firmy, která vám bude vrata vyrábět, jaký systém izolace poskytuje. Jistotou je minimálně dvojité těsnění, které poskytne stoprocentní ochranu i při velmi nízkých teplotách. Co se týče montáže a chodu, nikdy se nesnažte ušetřit tím, že si instalaci zařídíte svépomocí. Ačkoliv se to může zdát jako mýtus, stále se najdou domácí kutilové, kteří se do hazardu s pojízdným masivem neohroženě pouští. Kvalifikovaný technik by vám měl zajistit bezproblémový chod a pomocí několika zkoušek se ujistit o tom, že chod otevírání a zavírání bude maximálně plynulý a vrata jsou v každé poloze maximálně vyvážená.

Kde hledat

Na trhu nabízí kvalitní a originální sekční vrata Praha, Teplice, Brno a Plzeň, kde se to odborníky na problematiku jen hemží, ovšem kvalitního prodejce v oblasti garáží a příslušenství můžete najít i ve vašem městě. I tady platí pravidlo, že občas i společnosti bez obecného povědomí za velmi slušnou cenu poskytnou dobrý servis. Recenze od spokojených uživatelů z vašeho okolí to jistí.