Vyhněte se vánočnímu šílenství

Každý rok to začíná stejně. Nejprve se v obchodech začnou objevovat sladkosti s nejrůznějšími vánočními motivy, posléze stovky tipů na dárky pod stromeček, světelné řetězy a další vánoční světýlka. Nejprve si říkáte, že na všechno je dost času, jenže ten kvapí neuvěřitelně rychle.

vánoční osvětlení

Až se necháte pohltit sváteční atmosférou

Kdy začít shánět dárečky pro své nejbližší a známé? Jestliže si potrpíte na klidné prožívání dnů, nejen těch před Štědrým dnem, začněte s kupováním dříve, protože posléze se budete mačkat s ostatními v obchodech. Ano, zboží chodí stále nové a určitě nenajdete prázdné regály, ale řeknou si to i ostatní. Vy se pak zdržíte mezi zbožím mnohem delší dobu, než jste si předem naplánovali. Kdy začít? Zkuste o tom přemýšlet už v den, kdy se za tmy budete vracet ze zaměstnání. Projdete zasněženou ulicí a spatříte v oknech okouzlující vánoční světelné dekorace. Ano, venkovní vánoční osvětlení u sousedů dovede pořádně nakopnout k činům. Zase použili fantazii a vytvořili tak podmanivé vánoční osvětlení. Až se vám tají dech z blikajících řetězů, hvězd, sněhových vloček a třpytivých ozdob na smrčku rostoucím přímo na zahradě.

Dekorace podle vašich představ

Ne, nemusíte se uchylovat ke klišé santovským motivům a přeplácaným výzdobám. Velké obchodní domy a veřejná prostranství mnohdy dovedou probudit správný nápad. Vždyť sami víte, že méně je někdy více. Vánoční osvětlení do oken udělá radost hlavně malým klukům a holčičkám. Mráz umí také malovat na sklo krásné motivy, ale nikdy nebudete mít jistotu, že ty malůvky vydrží celé adventní období, když stačí o pár stupňů více a celá snaha je pryč. Vánoční výzdoba slouží jen po určité období, proto se na ni těší celá rodina i úplně neznámí lidé, kteří pravidelně procházejí kolem plotu u vašeho domu. Snadno si zapamatují, že loni zde viděli ten krásný adventní věnec na dveřích a stromek svítil na dálku barevnými světýlky.