Výklopné i výsuvné zásuvky pohodlně řeší přístup k elektrickému proudu

zásuvka do stolu

Ať už se jedná o konferenční místnost, školicí středisko nebo kancelář, vždy potřebujete mít pohodlný přístup k elektrickému proudu, abyste mohli připojit spotřebiče, které ke své práci používáte. Většinou vám nebude stačit jen jediná zásuvka. Jakým způsobem to lze řešit?

Výklopné zásuvky

Jako jedna z možností se nabízí prodlužovací kabel s několik zásuvkami. Jejich nevýhodou může být i to, že je nelze nijak schovat a svým způsobem mohou působit jako rušivý element. Pak existují také výklopné zásuvky do stolu. Ty se lehce namontují do pracovní desky v dílně, pracovního stolu v kanceláři nebo konferenční místnosti. Lze je ovšem využít i v domácnosti jako praktické uložení zásuvek. Výklopná část zpravidla obsahuje tři a více zásuvek, které jsou uzemněné. Hliníkový povrch zásuvky v kombinaci s plastem má moderní design, jenž se bude hodit do každého současného interiéru. Obvykle disponují nejběžnějším stupněm krytí IP 20, které poskytuje ochranu před vniknutím malých těles.

Výsuvné zásuvky

Dříve bylo běžné schovávat zásuvky za nábytkem. To ovšem není právě praktické z důvodu jejich horší přístupnosti. Asi to také znáte z vlastní zkušenosti, jak nepříjemné je ohýbat se za skříň a tam pracně do zásuvky dávat zástrčku od spotřebiče. Dnes tento problém řeší výsuvné a výklopné zásuvky, které se jednoduše zabudují do stolu a jsou kdykoliv připravené k použití. Výsuvná zásuvka do stolu nijak nezasahuje do pracovní plochy, velmi dobře se s ní manipuluje a lze ji zabudovat kamkoliv potřebujete.

Součástí těchto kompletů bývají také USB sloty, dnes téměř nepostradatelní pomocníky, kteří nesmějí v domácnosti ani v kanceláři chybět. Mechanismus zásuvky je jednoduchý. Po zmáčknutí se zásuvka vysune a je připravena k použití. Pokud ji už nepotřebujete, jen ji v tichosti zaklapnete a máte uklizeno.