Zvyšte si komfort bydlení kvalitní stínící technikou

Slunce je blahodárné a dlouhodobě se bez něj nikdo neobejde, když ale jeho paprsky svítí do interiéru v nepříjemném úhlu, rádi před nimi své oči schováme. A v momentě, kdy v létě slunce rozpálí okenní tabule a z domova nám udělá výheň, je čas na pořádné žaluzie nebo rolety.

V současnosti jsou na trhu k dispozici dva druhy stínící techniky: vnitřní nebo venkovní. Podle čeho vybírat?

markýzy

Dovnitř nebo ven?

Vnitřní stínění, ať už žaluzie nebo rolety, plní nejen svou praktickou úlohu, zároveň ovlivňují celkový estetický dojem interiéru. Je až neuvěřitelné, jak se dá s látkovými roletami čarovat, jak správně zvolené barvy dokážou místnost rozzářit. Vnitřní stínění je nedílnou součástí vybavení interiéru.

Venkovní rolety či žaluzie zajišťují mnohem komplexnější ochranu než jen únik před ostrými slunečními paprsky. Díky nim je vaše domácnost ve větším bezpečí, chráněná před prachem z ulice i nadměrným hlukem. Jestli máte byt na hlavní ulici a navíc v přízemí, je venkovní stínící technika rozhodně ideálním řešením.

Žaluzie nebo rolety – těžko hledat favorita

Venkovní stínění je trendem dnešní doby zcela právem. Pokud si totiž necháte nainstalovat venkovní rolety či žaluzie, ušetříte dost peněz za vytápění v zimě a za klimatizaci v létě. Stažením a naklopením žaluzií můžete regulovat intenzitu venkovního světla, díky průduchům mezi jednotlivými lamelami přitom můžete větrat. Také rolety zastíní váš interiér. Mezi jednotlivými lamelami můžete pouštět denní světlo do místnosti či větrat. A pokud chcete interiér úplně zastínit, lamely jednoduše dovřete. Snižují prašnost i hluk z okolí, díky uzamykatelným variantám zabezpečíte svůj majetek před zloději.

Markýzy nejen na terasy

Dalším typem stínící techniky jsou markýzy, oblíbené především k zastřešení teras u domů. Díky nim si můžete užívat venkovní posezení bez obav z UV záření nebo letní spršky. Přestože si je, podobně jako pergoly, spojujeme hlavně s rodinnými domy, markýzy se stále častěji objevují i na balkonech bytových domů.