Představujeme bytové projekty Britská čtvrť a Nad přehradou od společnosti FINEP

zdroj: shutterstock.com
zdroj: shutterstock.com

O bydlení v moderních bytových komplexech je v Praze stále velký zájem. Developerská společnost FINEP právě nabízí byty z dalších etap předchozích již úspěšně dokončených projektů. Jedná se o druhou etapu projektu Nad přehradou v Praze 10 a již čtvrtou etapu projektu Britská čtvrť v Praze Stodůlkách.

Britská čtvrť IV

V Praze Stodůlkách vyrostly již tři etapy projektu s názvem Britská čtvrť. Byty v těchto rezidenčních domech jsou již vyprodány a do prodeje se dostávají byty ze čtvrté etapy. V této fázi vznikne jeden rezidenční dům o patnácti nadzemních podlažích, který nabídne 137 bytů v dispozicích od 1+kk (37,9 m²) až po bytové jednotky 4+kk (119,8 m²).

Ve čtvrté etapě je též plánováno zbudování dětského hřiště a parku, kterému dodají kouzlo vodní prvky. Parkování bude zajištěno v podzemních garážích. Za zmínku také stojí, že objekt má bezbariérový přístup. Nové byty v Praze 5 – Stodůlky patří k oblíbeným zejména díky unikátní lokalitě v rámci hlavního města.

Vizualizace Britská čtvrť IV, zdroj: finep.cz
Vizualizace Britská čtvrť IV, zdroj: finep.cz

Lokalita

V Praze Stodůlkách postupně vzniká tzv. Západní Město. V jeho rámci vyrostly jak obytné domy, tak i budovy kancelářské, stejně tak tu najdeme i prostory komerční, které obyvatelům Britské čtvrti nabízí dostupnost řady služeb. Zároveň zde vznikl i Centrální park, který nabízí dostatek prostoru pro odpočinek uprostřed zeleně. A pochopitelně zde nechybí ani dětské hřiště.

Velkou výhodou je výborné dopravní spojení do centra města. Stanice metra B, Stodůlky, je přímo na dosah, pouhou minutu chůze od obytného komplexu. Velmi blízko, dokonce v dosahu po pěti minutách chůze, se nachází nákupní centrum Zličín. Rodiny s dětmi ocení blízkost hned několika mateřských i základních škol.

Nad přehradou II

V Praze 10 Hostivaři byl vybudován jeden výškový rezidenční dům, který nabídl i zajímavé mezonetové byty. Úspěšný projekt pokračuje druhou etapou, v níž vznikne opět jeden devítipatrový dům se 48 byty v dispozicích od 1+kk (31,8 m²) až po prostorné 5+kk (119,9 m²). Byty v Hostivaři uspokojí i náročné zájemce. Díky možnosti variabilního řešení zařizovacích prvků dle vlastního přání. Parkování zajišťují podzemní stání pro auta.

Praha 10 - Hostivař - Nad Přehradou II, zdroj: finep.cz
Praha 10 – Hostivař – Nad Přehradou II, zdroj: finep.cz

Lokalita

Hostivař nabízí velmi klidné prostředí v blízkosti Hostivařské přehrady. Toto místo je vhodné pro všechny, kteří hledají klidné bydlení v blízkosti přírody. Tato lokalita osloví nejen rodiny s dětmi, ale také sportovce, kteří najdou vyžití na nedalekých tenisových kurtech, fotbalovém hřišti i hřišti golfovém. V dosahu se nachází také bazén.

Rodiny s dětmi ocení nejen množství zeleně, ale i školy a školky, které se nachází v bezprostřední blízkosti bytových domů. Nedaleko najdete i supermarket, banku, poštu i lékaře. Autobusové zastávky se nachází zhruba 2 minuty chůze od objektu, autobusem je snadno dosažitelné metro C, Háje, během 15 minut se autobusem dopravíte i na metro A, Skalku.

Článek sepsán ve spolupráci se společností FINEP, prodejce nových bytů v Praze.